Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2019 DJ Rohini Clonal Queen FF

 • Vložil Tomáš Klouda 17.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  Darjeeling, First Flush 2019, březen 2019
  Rohini Clonal Queen
  Výtečný jarní first flush za skvělé peníze, náš letošní favorit. Vakuové balení.
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST List je barevný, v celku je stříbrná, zelená, hnědá, šedá barva listů. Větší, nelámné listy typického mírně krouceného vzhledu. Obsah stříbřitých tipsů je 15-20%. Vůně listu je svěží, poměrně lehká, vegetální s bylinno-květovými projevy, připomíná mi tóny vřesu v pozadí.
  NAHŘÁTÝ LIST List vypouští vonné prvky i přes malou dírku na víčku degustační sady...extrémně výrazný květinovo-kořeněný vonný koncert. Po delším napaření lehce ořechové nuance a bylinné stopy.
  BARVA NÁLEVU Jiskrný světejší žlutavý nálev. Minimum zlomků na dně misky.
  CHUŤ Lahodná nasládlá základna s květovo-kořeněným chuťovým spektrem. Degustační sada odkrývá hutnější projevy tohoto čaje, ale gaiwan a vícenálev dává jemnější, hebké pohlazení, nálev za nálevem. Přesto v degustační sadě se projevuje pravý potenciál - hloubka, stabilita, pestrost čaje. Lehká travnatá, vegetální vedlejší složka, květiny mocné, pronikavé, kořeněnost decentní, bez štiplavých, nebo negativních projevů. Lehká skořice, květiny připomínají hyacint. Lehké projevy napařených slupek mandliček.
  DOCHUŤ Po polknutí dominuje květinová složka spolu s vegetání. Velmi patrné, svěží travinky, jako u čerstvých zelených čajů, připomíná to šťavnaté složky Hui longu z Yunnanu. Květiny jsou rozvětvenější, lehce připomínají vonokvětku a lehce zkreslený hyacint. Velmi nepatrný dojezd skořice, poté již jen hladká dlouhá svěží květinovo-vegetální stopka. Dojezd je sladko-nahořklý, pronikavá dochuť prostupující celá ústa květinami a travnatostí na jazyku. Ochlazující účinek a lehce povzbudivý efekt.
  VYLOUHOVANÝ LIST Převážně zelený list, v menšině žáhaný s hnědými fleky, pouze pár kousků zcela hnědých. Špičaté, poměrně tuhé, velké tipsy. Listy jsou výrazně žilkované, měkčí, nevýrazně pilovitý okrja listu, širší "buclatější", neprotáhlé listy.

  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 250,-/100g

  Prodejce: Teastarter.cz