Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj. • 2019 Darjeeling First Flush Mandal Goan Ramro Cha

 • Vložil Tomáš Klouda 9.4.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Vyjimečná první sklizeň od malého farmáře.
  First flush s netypicky tmavými listy. Citrusový základ chuti se skvěle doplňuje s bylinkovým aftertastem. Dlouho po dopití budete přemýslet co jste to vlastně zrovna ochutnali.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Na prvosklizeň je tento list jednak velmi objemný, pak barvou velmi tmavý! Od pohledu zajímavost! List jeden z nejobjemnějších, jaké jsem z DJ viděl, větší přehnuté plátky tvoří většinu, místy rolované drátky. Barevně je list laděn do šedo-černo-hnědé. Vůně je těžší, připomíná mi agresivnější ovoce ve stylu černého rybízu a šťávy z něj - tzn. sladko-nakyslý základ.
  NAHŘÁTÝ LIST Fascinující přeměna, vůně je poměrně usedlá, ale je zde cítit rybízové listy, naoxidované kopřivy a lehký nádech mateřídoušky.
  BARVA NÁLEVU Tmavší zlatavá barva nálevu. Minimální množství zlomků na dně misky.
  CHUŤ První doušek je velmi zajímavý, padne na mě citrusová základna s nakyslejším tělem, v pozadí hrají bylinné nuance se sladšími projevy. Po chvilce celek přechází do balancu citrusu/bylin, lehké projevy rybízu, jen mírná kořeněno-dřevitá složka v pozadí. Poměrně znatelná oxidační stopka - takto se projevoval můj čaj vyrobený v Gruzii, velmi příbuzné tóny.
  DOCHUŤ Po polknutí jsou zvýrazněny kořeněné prvky, muškátový oříšek s oxidační stopou, lehce štiplavé citrusové nuance a bylinné aromtické problesky listů rybízu. Poměrně živý nálev, na patře hraje nasládle, na jazyku lehce nahořkle, celkový nádech je však nakyslý. Komplexní působení. Oproti klasickým FF, kterých jsem doslova přepitý, jemných uhlazených květinek, je tento kus příjemnou změnou.
  VYLOUHOVANÝ LIST Hnědý list převažuje, v menšině zcela zelené listy, místy žíhané - půl na půl. Vesmě veliké pláty listů, odrostlejší kousky, i tipsy jsou větší, delší. Tužší list.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  518,-/100g

  Teastarter.cz