Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty. • 2019 Gruzie Cold Spring Bílý

 • Vložil Tomáš Klouda 1.6.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Cold Spring is not available separately anymore this season, you can still get it via the Renegade Collection. A fresh and light white tea, to release its full character it demands a bit longer steeping time. The aroma is fresh and vegetal, with notes of citrus. You can easily use the same leaves for 3-4 brews to enjoy the delicate and sweet white tea with very light astringency and sweet citrus aftertaste.
  Acacia Rain
  Type: White tea
  Plantations: Renegade Estate and Opurchkheti village
  Harvest: 06.05 - 12.05.2019
  Package: 25 g
  Price per cup: 0,65 EUR and that's with just one steep ;)
  All Renegade Tea Estate teas are grown under the Georgian sun, chemical-free and without any concentrated fertilizers. All of the harvests are done by hand- people from nearby villages plucking only the finest leaves. In addition to harvesting from Renegade plantations, we also cooperate with some nearby farmers. All of the teas we sell are produced in our own small factory by either Tomas or Hannes, experimenting with different recipes, trying our best to bring out the greatest tastes of Georgian tea.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Precizní vzhled, nejlepší bílý čaj, jaký jsem z Gruzie viděl. Nelámaný, celolistý, precizně zpracovaný i sbíraný list. Prakticky bez vyjímky tips+list, prakticky vše ve stejné velikosti (okolo 2cm), jen míst mladší, menší listy s tipsy. Barva stříbřitá a sytě zelená. Vůně celku nesmírně zajímavá, do bylinných tónů, nejvíce připomíná tóny sušených bylin, posečeného lučního kvítí.
  NAHŘÁTÝ LIST Vůně silně vegetální, lehce květová, nuance sušeného oregána, lehké problesky vonokvětky a sušených kopřiv. Při delším napaření se vůně stáčí k posečeným lučním travinám a květinám.
  BARVA NÁLEVU Světlounce žlutavá/nazelenalá barva nálevu, pouze minimální množství zlomků na dně misky.
  CHUŤ Sladko-nakyslá základna, květovo-bylinné prvky, jemné, éterické působení, přitom vydatnější celek, než mnoho bílých čajů z Číny. Základna mi připomíná značně oolong totožné značky (Miss ohh long), prvky vonokvětky, nejsou tak překypující, ale přesto zde tvoří základnu. V podtextu lze vnímat citronádu, náznak čerstvě posečených lučních bylin a trav.
  DOCHUŤ Po polknutí hedvábně jemná základna, absolutně plynulý přechod z chutě na dochuť. Zpočátku dominuje stále květinová sladko-kořeněná složka (vonokvětka), která postupně slábne a dává prostor citronádě (svěží jako limetka s dužinou s ledem v sodě...). Závěr limetkovo-květinový s bylinným podtextem - opět posečené luční byliny. Lahodný dozvuk s dlouhým působením, což u bělouše velmi oceňuji. Šťavnatý, osvěžující, mírně chladivý výsledek.
  VYLOUHOVANÝ LIST Drobounké špičky tipsů, světlá, svěží barva, listy výrazně žilkované, protáhlé. Struktura křehká. Jeden list jako druhý, efektivní, ve skle nedostižné!

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: €9,00 / 25g

  Vzorek od Teastarter.cz

  Prodejce: Teastarter / Renegade tea