Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty.2019 Sri Lanka Abbotsford Special


Vložil Tomáš Klouda 12.1.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
Info od prodejce:
Ceylon Speciality Teas - Handrolled
Ručně zpracovaný bílý čaj z tipsů sklizených z čajovníků vysazených v roce 1871, v době počátků cejlonského čaje.
1476m.n.m., Nuwara Eliya region
Sběr červenec 2019
Původ: Srí Lanka
caje
caje
caje
caje
caje
X POZNÁMKY
LIST Tmavý list, šedo-hnědé barvy, až do zlatava. Ochmýřené tipsy, listy jen mírně kroucené. Velmi objemný nepoškozený list, několik cm dlouhý. Vůně je lehce vegetální s ovocnými sladkými prvky.
NAHŘÁTÝ LIST Komplexní a velmi zajímavá vůně! Kořeněný základ (skořice), vegetální stopy, ovocné sladké nuance. Živá a hravá vůně a ohromující pestrost.
BARVA NÁLEVU Sytá zlatavá, zcela bez kalu, prachu, či zlomků.
CHUŤ Překypující, plná chuť. Lehce vegetální podtext, ale ohromně plné ovocné tělo, připomíná papáju s lehkou kořeněnou pepřovou stopou, v pozadí hraje skořice. Báječný pestrý a živý čaj, věřím, že v průběhu 1-2 roku bude jen lepší, až se rozplyne vegetální stopa, bude ještě sladší a hladší. Svíravost přítomná není, nicméně jehce štiplavé složky tu jsou, celku to vvšak dodává na životě.
DOCHUŤ Polknutí přináší přechod na sladší ovocné prvky, zpočátku výrazné skořicové nuance, postupně dochuť přechází na čisté ovocné působení, téměř trnou zuby, přezrálé broskve, mango a papája. Mango v jednu chvilku naprosto čisté, realistické, jako měkké kousky přezrálého ovoce. Lahodný a obdivuhodný průběh doznívání. Doba působení dozvuku dlouhá, zajímavá kompozice, hřejivý účinek a lehce povzbudivý efekt.
VYLOUHOVANÝ LIST Vícelisté celky, tipsy, nebo podlouhlé jednolisty. Nelámaný list, ruční práce. Barva zelinkavá s hnědými flíčky po listech. Výrazně pilovitý okraj listů, podlouhlé listy, výrazné žilkování.

caje
caje
caje
caje
caje
Vícenálev nekonečný, list snese bezpočet prolévání, vydatný, pestrý a s výdrží. Luxusní kus!
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: neprodejný vzorek
Prodejce: www.eliya.cz