Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2019 Assam Hongsha podzim

 • Vložil Tomáš Klouda 24.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Assam, 2019, 18.10.2019
  Assam Hongsha
  Černý podzimní assam. Sladký, na assam překvapivě jemný v chuti.
  Čaj sbíraný v říjnu(17-18.10). Množství tipsů a kvalita zpracování je na assam naprosto vyjíměčná a naprosto koresponduje s chutí a podtrhuje premiovost tohoto úlovku.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Obrovské objemné listy, několik cm dlouhé, nelámaný celek, precizní vzhled. Mírně kroucený list. Barva je černo-šedo-zlatavá s kovově šedými odstíny. Ovocno-medová vůně s lehkými dřevinkami, nasládlý velmi lákavý odér!
  NAHŘÁTÝ LIST Plná medová základna s lehce dřevitým kořeněným podtextem.
  BARVA NÁLEVU Oranžová, takřka bez zlomků, čistý nálev.
  CHUŤ Chuť je dámy a pánové oč tu běží! Neexistuje zde žádná zažitá hrubost a agresivita assámských čajů, chuť jde krásně do sířky, žádné hrubé dřeviny nezastiňují tu komplexní souhru chutí. První lehký nálev je v duchu vanilky, tato složka mě naprosto odzbrojila a čaj si mě tak nadobro koupil. Vanilka, karamel, při hutnějším nálevu kakao s karamelem a lehkou ovocností v pozadí. Pozdější nálevy jsou více dřevité, ale ušlechtilé, stabilní, nasládlé. Tento assam předčil i kousky od pana Lochana a posunul se na první příčku v mé chuťové preferenci.
  DOCHUŤ Po polknutí sládnoucí prvky, zpočátku karamel, popř kakao v pozdějších nálevech, lehký dřevitý mírně kořeněný podtext, ale po chvilce mohutné sládnoucí ovocné až medové nuance za podporu postupně odeznívajících hutnějších prvků ze startu dochutě. Hřejivý, stabilní čaj, dokonale sladěná paleta chutí. Nemám výhrad, skvělá výdrž, pestré a hutné nálevy, žádné rušivé prvky. Zltý hřeb Assamu!
  VYLOUHOVANÝ LIST Obrovské hnědé listy assámských čajovníků, široké výrazně žilkovaté listy. Listy jsou několik cm dlouhé, obrovské! Na druhou stranu jsou v celku drobné špičaté tužší tipsy, které do celku přináší ty jemné nuance, které dělají tento kousek tak cenným. Super blend!

  caje
  caje
  caje
  Cena: 402,-/100g

  Prodejce: Teastarter.cz