Žlutý čaj

Žluté čaje - Žlutý čaj odvozuje svůj název od slámové barvy svého nálevu. Výrobní proces je podobný jako u zeleného čaje, ale s jedinečným dalším krokem názvem “Men Huan” (Men Chuan), neboli “těsnění žluté.” Velmi brzy na jaře jsou pupeny a lístky oškubány. Následně probíhá zahřívání na horkých pánvích a zabalení do speciální tkaniny. Tento proces se několikrát opakuje po dobu až tří dnů, přičemž listy mírně zoxidují. • 2018 Ha Giang Ya Bao Huang Cha - Žlutý chameleon

 • Vložil Tomáš Klouda 17.11.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Ha Giang Ya Bao Huang Cha 2018
  Unikátní, divoký žlutý čaj se sladkou, typicky kyselkavou chutí a vůní, připomínající kopr, pryskyřici, lipový květ a bezinky.
  Původ: Ha Giang, Vietnam
  Odrůda: Camellia Crassicolumna
  Sklizeň: Duben 2018
  Druh podle zpracování: Žlutý čaj
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  nadobi    Suchý list voní po lípě, kopru a kopretině. Spíše bylinné projevy, lehce kořeněný podtext. Barva listu hnědavo-žlutavá, krásné celé pupeny, tvrdé pevné listy připomínající klepeta krabů :-) Listy jsou dlouhé, nepoškozené, převažují mladé pupeny a tipsy, ale cca 15-20% tvoří nejhezčí členité vrcholové špičky - viz foto.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Chuť: 5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 5 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  caje
  caje
  caje
  caje
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 90°C, louhování 3 minuty.
  Nahřátý list: výrazná vůně kopru, jemné prvky lipového květu s medem.
  Vůně: lipová složka s medem, dotek kopru, lehké pryskyřičné kořeněné pozadí.
  Barva: tmavší žlutavá zcela bez kalu, zlomků, či prachu. Jiskrný čistý nálev.
  Chuť: stabilní, hladká a přitom pestrá a neopakovatelná chuť. Základ je sladký, po lipovém květu uhlazeným medem, vedlejší lehká složka kopru (při vícenálevu se v dalších nálevech vytrácí), podtext s pryskyřičným tónem a složkou po jalovci - mírně peprný charakter. Fascinující souhra a působení v ústech, unikátní je i požitek po vypití - doušek sedne nesmírně příjemně do žaludku, uklidňující účinek. Dominuje sladká chuť, vedlejší mírně kořeněná zkrášluje celek.
  Dochuť: po polknutí nesmírně dlouhé působení - až olejnaté rozložení chutí po ústech, výrazné sládnoucí tóny lipového květu, výraznější kořeněné složky, zde více po pryskyřici, jen nepatrné jalovcové nuance. Pestrý a neopakovatelný zážitek. Tuto paletu chutí jsem nenalezl nikde jinde, pro mě unikátní kompozice a chuťový požitek. Po vypití lipové tóny sládnou, přechází až do medových složek s kapkou čerstvého hojníku horského. Celkově jde charakter spíše do bylinna. Mírně hřejivý účinek, až meditační efekt - euforie po vypití.
  //nekončící čaj, veliká výdrž, ve 100ml konvičce (ideal ve skle) se čaj vydrží louhovat přes deset nálevů.
  caje
  caje
  caje
  Vylouhovaný list pevný, tuhý, žluta-hnědý, krásné na pohled - jednoznačně doporučuji přípravu ve skle.
  caje
  caje
  caje
  nadobi     Cena: 180,-/15g

  Prodejce: https://obchod.meetea.cz/