Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe). • 2018 Zi Juan Sheng Pu-erh ( purple variety )

 • Vložil Tomáš Klouda 14.2.2020, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Purple variety sheng pu-erh from Pu'er area. This one is bit different from what we had back in 2017 and the 2019 one we also offer. The 1 year storage in Simao has done it's job on transformation and the original herbal notes has been almost replaced by sweet fruit / dark plum with touch of wild mushrooms. Not the wet storage but certain characteristics can be noted by experienced puerh drinker.
  Loose Tea 12-1000g
  Origin Pu'er ( Si Mao )
  Tea Material Bush tea ( Tai Di Cha )
  Year 2018
  Season Spring
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Osobní poznámky: Purpurová varieta čajovníku mě ještě nikdy nezklamala, ať už šířkou palety chutí, nebo osobitým, unikátní charakterem. Tento čaj má oboje. Poměrně překvapivě svěží základ s překypujícím ovocem, nálev za nálevem se transformují jednotlivé nuance a pořadí výraznosti prvků. Dochuť výrazností až "pu-erovitá", hui gan doslova vzlíná z krku až do úst a nosních dutin při prodýchávání po polknutí. Unikátek, který potěší, mám tyto odlišnosti rád, kusy vybočující z uhlazeného, nebo častého konceptu vždy oživují a rozšiřují rozhled. Cena bych řekl, že je odpovídající v poměru s jedinečností a výkonem, samozřejmě při větším odběru je příznivější, ale tak je to všude.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: USD 5.69 / 50g

  Prodejce: Yunnancraft.com