Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.2018 Vietnam Mao Cha - staré čajovníky Ha Giang - srovnání


Vložil Tomáš Klouda 13.8.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje


500 2+1 - 500 let staré čajovníky - v kvalitě 2 listy + jeden tips
caje
caje
caje
caje
caje
caje


500 1+1 - 500 let staré čajovníky - v kvalitě jeden list + jeden tips
caje
caje
caje
caje
caje
caje


1000 1+1 - 1000 let staré čajovníky - v kvalitě jeden list + jeden tips
caje
caje
caje
caje
caje
caje


Vietnam, spring Flush 2018
Sheng Puerh Maocha
Zdrojové listy pro výrobu puerh - Maocha.
Obrovské listy, skvělé zpracování, vracející se sladkost a přetrvavající ušlechtilost jsou základními znaky tohoto skvělého čaje. Rarita, která je k dispozici pouze v omezeném množství. Sbíráno z 500 a 1000 let starých čajových stromů v různých kvalitách (2+1, 1+1).
caje
caje
caje
500 2+1 - bowl tea - nejvíce shengovitá maocha, při dlouhém louhu mírná svíravost, zelené hutnější vegetální složky s jemně štiplavým tabáčkem. Dozvuk sladnouci, překypující, velmi dlouhý. Značně povbudivy, plny. Evokuje mladší shengy s lepším nelámaným listem. Tento díky druhým lístkům má tendenci byt lehce svíravý.
500 1+1 - bowl tea - hladký celek i při dlouhém louhování, základna kvalitního zeleného čaje, ovocno-vegetalní prvky. Dochuť je dlouhá, plná a překypující ovocem, mnoho přeměn, výrazná ale ne svíravá hořká složka představující peckovici (broskev), v dochuti místy až marmeladové sladké, hutné chutě po meruňce a broskvi, místy složky lesního ovoce - to vše za vegetalního podtextu, extra dlouhý účinek v ústech po polknuti, závěrem ke čtvrt hodině už jen zelená svěží čerstvá složka travin.
1000 1+1 - bowl tea - je nejhladším a nejstabilnějším čajem ze všech, už od pohledu nádherný list, základna je bylinná s jemně kořeněným podtextem. Připomíná téměř až Ya Bao, lipový květ, nuance šalvěje a skořice, hedvabne.jemna vegetalni složka v pozadí. Dochuť pouze sladká s jemnou kořeněnou složkou, připomíná mi chuť zelených svěžích papriček bez pálivosti s lehkou stopkou bezu a lipového květu. Láskyplný a euforizující účinek! Dlouho po vypití se stupňuje lahodná vegetální složka na patře s kořením a jemňounkou sladko-hořkou texturou. Tohle je dozvuk podle mého gusta. Ochlazující, velmi povzbudivé!

//skvělý školící materiál. Nejmarkantnější rozdíly jsou ve vícenálevové přípravě. Všechny vzorky mají neskutečnou výdrž, tak čajování tří kousků znamená nápor na mysl i tělo, který ovšem stojí za pocit a vědomosti po popíjení získané. Charakterově vícenálev sedí s bowl tea, ovšem s přídavkem mnoha drobných nuancí, proměn a různé síly nálevů v průběhu zalévání. Hravější a uspokojivější výsledky. Každopádně přímé srovnání v podobě bowl tea není časově, ani objemově, tak náročné a umožňuje větší soustředění. Co do preferencí ve vícenálevu, opět zcela dominuje 1000 1+1, nadpozemské procítění chuťových složek, vychutnání desítek rozdrobených chuťových prvků i pocit po vypití.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena Mao Cha 2+1: 580,-/100g

Prodejce: Teastarter.cz