Ovocné a ovoněné čaje

Ovocné a ovoněné čaje - směsky uměle ovoněné, "čaje" obsahující kandované a sušené ovoce.
Směsky mohou obsahovat i čajové lístky, v celkové chuti však nejčastěji zanikají.

 • 2018 Šrí lanka Uva granátové jablko

 • Vložil Tomáš Klouda 25.4.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Granátové jablko, aromatizovaný zelený čaj. Provincie Uva, 1200m.n.n., Šrí Lanka, sběr září 2018. Příprava, 3g listu, nádoba 300-400ml, 70-75°C, louhování 2-3min.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní intenzivně, fascinující sladko-nakyslý ovocný odér, smetanový podtext a sytá základna granátového jablka, vskutku realistická podoba této vůně! Barva listu je zelená, poměr světlé a tmavší zelené. Vzhledově typický gunpowder, zarolovalé listy, jen malé množství zlomků. V celku je poměrně hojně obsaženo sušené granátové jablko, od malých "zrníček", po přepážky tohoto ovoce. Celek vypadá lahodně!
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, 80°C horká voda, 3 min louhování.
  Nahřátý list: nahřáté aroma na listu a kousky ovoce voní ještě příjemněji, svěže, než v suchém stavu, velmi intenzivní tóny, značně sladký základ s nakyslým projevem granátového jablka.
  Vůně: výrazná vůně, ale podstatně usedlejší, ne tak pronikavá, decentní, nepřestřelená vůně granátového jablka. Kontrast sladké a nakyslé složky.
  Barva: sytě žlutá, drobný kal na dně misky.
  Chuť: po usrknutí lehce nahořklá složka s pronikavým tónem ovoce, které působí lehce nakysle s lehkými sladkými tóny. Celek povoluje jen omezené nuance přirozených tónů zeleného čaje, proto vegetálnost, travnatost je prakticky nulová. Místo toho si můžete dopřát to, co jste si koupili - pronikavé granátové jablko, aroma je použito vkusně, síla čaje je patrná, avšak aroma působí lahodně. Lehounký sametový podtón, do smetánky.
  Dochuť: Kontrast nahořklé a sladko-nakyslé, svíravost je při tomto stylu přípravy jen mírná, při tomto dávková na větší objem bude celek zcela hladký. Pronikavá ovocná složka, po minutce mírné uvolnění ovocnosti a působení travinek a vegetálních prvků, po dalších pár minutách jsou tyto prvky na stejné úrovni. Desátá minuta nabízí čistě sladko-kyselkavý nádech po granátovém jablku. Celková dochuť sahá k 12-13 minutám. Mírně chladivý efekt, značně povzbudivý účinek. Byť většinu ovoněných čajů nemusím, tato značka je značně inovativní a překvapuje mě svou originalitou.
  //až po degustaci jsme si psali s výrobci a sdělovali nám své zkušenosti z ochutnávek čaje - lidé v tom cítít red bull - my to nepijeme, je to již dlouhá doba - ale vskutku - miska s nálevem tak voní :-) je to příjemné, když vím, že obsahově je toto lepší a pochutnám si na tomto nápoji stejně :-)
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je velký, tenké, křehčí jednolisty, kvalitní, vzhledově efektní celek.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 120-130,-/80g

  Prodejce: www.eliya.cz