Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2018 Sencha Kaboku

 • Vložil Tomáš Klouda 6.6.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Full-bodied sweetness and astringency linger harmoniously
  For the most discerning of sencha connoisseurs, Ippodo is extremely pleased to offer Kaboku-our finest sencha. With a full-bodied sweetness that softly lingers on the tongue, and a flowery fragrance that permeates the air, Kaboku is the ultimate sencha for those with a discriminating taste and an appreciation for the highest level of excellence.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list má slano-sladko-hořký charakter, po otevření naprosto úchvatná vůně, která obsahuje travinky, sůl, lehce marcipán, náznaky mořské řasy. Barva listu je sytě tmavě zelená. Vzhled je ve formě jehliček, převážně kratší jehličky, cca 40% je ve velikosti kolem 1cm, jen 10% k 2cm, zbytek tvoří malé zlomky a kousky. Nejvyšší sencha, jakou tento obchod nabízí, jsem velmi zvědav.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 4 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 3,5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Kyusu 100ml, 4g listu, voda o teplotě 70-75°C. Postaveno na tři nálevy (1-antiox, 2-tein, 3-třísl), čtvrtý nad rámec klasické přípravy - dlouhé louhování.
  Nahřátý list: travnato-smetanová základna s výraznou složkou umami po mořských řasách. sladko-slaný základ s lehkou nahořklostí. Vysoká intenzita vůní!
  Vůně: vůně je komplexní, hráškovo-travnatá složka se slanou stopkou.
  Barva: světle zelená s odstínem žluté, taková reflexní barvička. Jen jemný kal, prach v nálevu a to ve velmi malé míře.
  Chuť: První nálev dává nejslanější prvky, druhý travnaté nuance, třetí smetanu a marcipán. To jsou složky primáru jednotlivých nálevů. Louhování 1,2,3 minuty. Lahodný a jemný průběh chutí, vysoká výraznost všech složek a dokonalý balanc hořkosti, sladkosti, slanosti, travin i smetanově jemných složek. Ta stabilita a přitom svěžest je dech beroucí...
  Dochuť: po polknutí výraznější hořkost, která zcela typicky vystupuje až k sladkým nuancím, dochuť je těžší po travnaté složce u prvních nálevů, poslední je čistě jemný, sladký. Doba dochutě je k půl hodině, travinky na patře a na jazyku dopují mysl i tělo, silné působení na náladu i energii, motivující a pestrá kompozice, zpočátku jsou cítit lehounké umami tóny po řasách společně s travinkami, smetanové podtexty, lehce slaná stopka. Po doušku prodýchávám nosem, abych prožíval co nejdéle a nejintenzivněji všechny obsažené chutě. Rozhodně skvělý zážitek.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list svěží, světle zelený, křehké, čerstvé plátečky listů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: One-Pot Size Pack (10 g)/ Y450

  Prodejce: Ippodo