Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2018 Malawi Satemwa Bvumbwe handmade treasures

 • Vložil Tomáš Klouda 31.5.2020, autor Tomáš Klouda  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  30.10.2018
  2019
  Satemwa Bvumbwe handmade treasures
  Nejkvalitnejší černý čaj z Malawi
  Výběrový černý čaj z malawské zahrady Satemwa. Čaj ma velké, jemně rolované, lehce nedokonale oxidované listy.Po napaření překvapí silná vůně pomerančů, která provazí i nálev až do konce. Nálev v sobě elegantně spojuje prvky mnoha známějších čajových oblastí(yunnan, assam, keemun) a s minimální trpkostí a dlouhou, opět citrusovou, dochutí vytváří velice příjemné celodenní pití.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  X POZNÁMKY
  LIST Vzhledově precizní, minimálně lámaný list, mírně rolované listy, velikostně přes 1cm. Místy v celku stonky, jen malé množství zlomků. Barveně převažují šedo-hnědé listy, načervenalé až naoranžovělé listy v defenzivě, místy tmavší zelený list. Pestrobarevný celek, krásný, objemný list. Vůně usedlá, dřevitá, nepatrně do ořechova.
  NAHŘÁTÝ LIST Zpočátku ovocné složky s jemnou kořennou vůní, později lze registrovat citrusové nuance se zajímavou ušlechtilou dřevitostí a lehkým kořením. V celku skutečně registruji nuance pomerančové dužiny :-)
  BARVA NÁLEVU Tmavší oranžový nálev s odstíny hnědé. Minimální obsah zlomků na dně misky.
  CHUŤ Základna je sladká s jemnou nahořklou složkou zakrytou v pozadí. V primáru je cítit svěží pomerančová složka, květy pomerančovníků, jemné mírně kořeněné dřevinky v pozadí, které jsou prakticky zastíněny nasládlou ovocnou složkou. Při povalování v ústech lze registrovat kůru citrusů a sladší prvky připomínající cukrovou vatu :-) Těsně před polknutím lze registrovat lehce štiplavé nuance evokující reálné projevy pomerančové kůry a náznak koření.
  DOCHUŤ Výrazně hutnější, sytější základ, po polknutí lehké pojevy dýňových jader při překypující ovocné citrusové základně, do celku se přidává nektrinka, významný podíl v pozadí zabírá koření - lehce hřebíček. Postupné zjemňování, ovocné sladší projevy, v závěru pomerančové nuance dužiny. Vydatný a překypující černý čaj ze zajímavé lokality. Značně hřejivý účinek a hmatetelně povzbudivý efekt.
  VYLOUHOVANÝ LIST Podlouhlé, zeleno-hnědé listy. Velmi objemné, velké listy. Odrostlejší nelámané listy i mladší malé lístky. Vzhledově dokonalé.

  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Prodejce: Teastarter.cz

  Cena: 350,-/100g