Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2018 China Lu Luo

 • Vložil Tomáš Klouda 23.12.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  "Zelené ulitky"
  Lahodný jemný zelený čaj, který si i při skromném dávkování uchová svou příjemně svěží chuť a světle zelenkavou barvu po spoustu nálevů. Suchý list je krásně stočený, bohatě tipsový a má lehce pečenou vůni.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní intenzivně, vegetální, travnato-květovou složkou. Listy jsou svinovány do poměrně pevných, ale nedomotaných, volnějších, kuliček. Velikost kuliček je víceméně pravidelná, stejná a v 90% obsahuje ochmýřený tips. Barva je tmavší zelená, až kovově šedá, dominuje bílý ochmýřený tips v každé kuličce. Vzhledově precizní.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 3 / 5

  Praktičnost: 4 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Konvička 200ml, 5g listu, 80°C horká voda, celkem 5 nálevů s postupnným prodlužováním času louhování.
  Nahřátý list: voní božsky, velmi intenzivně, lehounké tóny kouřovosti, vegetální plné složky, travina překypuje z nádobky, jemné ovocno-květové nuance v pozadí. Mocný dojem.
  Vůně: je vegetální, voní po travinkách a jako jehnědy listnatých stromů, stopa kouře.
  Barva: světlá žlutavá (při delším louhování sytá žlutá), bez prachu, zlomků, kalu, čistý nálev.
  Chuť: lehounce svíravá, hořko-sladká, dominuje travnatost, kapka kouřovitosti na jazyku je přítomna, příjemné náznaky ovoce - hra mnoha nuancí, včetně stopové květinové složky, intenzivní je však pouze travnatá a bylinná složka. Hořkost při převalování doušku v ústech lehce trně na stěnách úst a je těžká vzadu na jazyku, není to nic nepříjemného - nicméně není to hladký požitek bez rušivých prvků.
  Dochuť: po polknutí lehounká svíravost, po několika sekundách sládnutí, od jícnu, po jazyk doslova euforická příjemná hořko-sladká složka, zpočátku stopy kouřovosti, později je zastíny nejintenzivnější prvky ovoce. Příjemný nálev, který má sílu a dlouho trvá. Po desáté minutě doznívání jsou patrné pouze traviny a převážně nahořklost, ale je to stále lahodný požitek, ideální na léto, osvěžující a mírně ochlazující efekt.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list precizní, efektní, měkké listy, svěží zelená světlejší barva. Obsah v 90% případů Tips a list/tips a dva listy.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 85,-/50g

  Prodejce: Cesta čaje