Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.

 • 2017 Vietnam Moc Chau - Tmavý bratr jasné mysli

 • Vložil Tomáš Klouda 20.8.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Tmavý bratr jasné mysli - Vietnam, Moc Chau, tmavý oolong.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list tmavší šedo-hnědé barvy v podobě smotaných granulek. Od světlé verze nepatrně menší rozměr smotaných kuliček, každopádně rovněž lákavá podoba, jsem zvědav na chuťové spektrum. List voní květinově nasládle.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Příprava:
  Skleněný gaiwan, 150ml, 5-6g listu, vroucí voda, celkový počet nálevů: 7

  Kulatá sladká chuť s mocným květinovým tělem po magnoliích a výrazným podtónem, který mi připomíná alko likérek, nejvíce cherry. Sladký celý průběh chutě s jemně kořeněným pozadím.
  Dochuť velice dlouhá, oproti světlé verzi je hutnější a delší. Těžká květovo-ovocná složka, prvky směrující do magnolie, místy až chryzantémy, vynikající sladké tělo, ale nijak přehnané co do "cukernosti". Doslova hmatatelná stékající plná kompozice. Krásně působící prvky i na stěnách úst, přímo nutí k dalšímu doušku.
  V dalších nálevech cherry mizí a nastupují složky bílých hroznů, stále sladký celek, ale již se stopou nahořklé složky od třetího nálevu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list tmavý, krásné výběrové vícelisté celky, nebo nepoškozený vetší jednolist. Tuhá struktura. Nádherný kus z Vietnamu! Plně se vyrovná mniha taiwanským čajům.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: balíček v rámci PČD

  Prodejce: Sičaj