Srovnání a testy s čajem

Srovnání a testy s čajem - Porovnávání čajů mezi sebou, testy chutě/ceny a výdrže, voda, nádoby, sirupy, oleje, soda, pražení, vše co mě napadne provádět s čajem.

 • Srovnání Srí Lanka Uda Rad OP a OP1

 • Vložil Tomáš Klouda 28.5.2017, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  x Uda Rad OP Uda Rad OP1
  List List v barvě šedo-hnědo-načervenalé, větší objemný list, v celku jou mírně kroucené listy i přes 5cm, delší jsou i větičky, které krásně svítí hnědo-červeně. Vůně je nasládlá s dřevito-peckovitou složkou, až do ovocna. List drobnější, ale stále slušný vzhled listu. Velikost listu kolem 2-5cm, menší jsou i větvičky. Barva listu totožná, jako OP, vůně těžší, stejný základ, ale s přídavkem čokolády/nugátu.
  Nahřátý list Sladko-nakyslý základ, lehounká nahořlost v pozadí. Dřevito-ořechové tóny, pouze hutnější s výrazným nugátem v podtextu. Nakyslý základ se sladkými prvky, dřeviny listnatých stromů s napařenými mandlemi.
  Barva nálevu Nálev světlejší oranžový, jiskrná barva nálevu, minimum kalu/prachu. Nálev oranžovo-hnědavý, drobné zlomky na dně misky. Od OP se liší pouze tmavším odsínem nálevu.
  Chuť Dřeviny jsou těžší, až k jehličnanům, mírně aromatické prvky voňavého modřínu. Těžší tělo, než u OP1, náznak nugátu zde je, ale nahořklejší pozadí směřuje spíše k čokoládě s ovocnou složkou po přezrále broskvi. Výraznější nálev s kontrastem hořká/sladká. Čistý hladký nálev, prvky dřevin - tóny listnatých stromů - základ sladký s lehounkou nahořklostí. Nugátovo-ořechový podtón, velmi chutná kompozice. Náznaky ovoce, povedený průběh, příjemný čerňák.
  Dochuť Mírně svíravé složky po polknutí, čokoláda s ovocnou složkou doslov zahrnuly jazyk, pouze doplňující dřevitá složka. Pocit sucha v ústech, silný nálev, který pocitově i více zahřeje. Dozvuk dlouhý, závěrem jsou cítit pouze dřevito-čokoládové tóny - hořká čokoláda drží velmi dlouho, 25min+ Po polknutí hladký přechod na dochuť, v celku hrají i lehce ovocné tóny, hořkost již téměř není znát, ale nugátové prvky stále hrají vzadu na jazyku. Postupný přechod z dřevitých prvků na sladké ovocné v primáru, pak již jen hladký ovocný dozvuk. Doba doznívání je kratší, než u OP, ale o to hladší.
  Vylouhovaný list Lámaný, vzhledově klasické OP dle veliskosti a složení listu/větviček. Hnědý, místy nazelenalý tuhý list. Vesměs stejný list jako OP, ale mnoho listů je x tak velkých. Hnědý výrazně žilkovaný list, široké velké listy, většinou lámané v půlce.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi