Zelený čaj

Zelené čaje - čaj s žádným, nebo zcela minimálním stupněm oxidace. Takto zpracovaný čaj si uchovává katechiny – antioxidanty s příznivým působením na lidský organismus. Po sběru listyzavadají ve stínu nebo se ihned zpracovávají. Pro zamezení oxidace musí listy projít vysokou teplotou (kill green) a to v pánvích wok (čínský způsob) nebo pomocí horké páry (japonský způsob). Ve finále se lístky tvarují, suší a třídí.

 • 2017 Kukicha Asa Iri

 • Vložil Tomáš Klouda 18.10.2018, autor Tomáš Klouda  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Kukicha je stonkový čaj, který vzniká tříděním čajů sencha a kabusé. Kukicha Asa Iri je velmi zajímavý čaj z oblasti Šizuoka. Velmi zajímavý čaj z oblasti ostrova Kjůšú zpracovaný metodou typickou spíše pro severní Japonsko, kdy se čaj jemně opraží, čímž se chladivé účinky zeleného čaje změní v účinky mírně hřejivé. Po upražení chuť čaje nabyde na rozměrech. Překvapí proto líbivými kakaovými tóny a světlým nálevem. Cena za 50g.
  Oblast: ostrov Kyushu, Japonsko
  Doba sklizně: Ichibancha (jaro) 2017
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list tvoří příjemný poměr listů a stonků. Vyšší kvalitu jednoznačně značí tmavé zelené listy a zářivé žluté stonky. Listy "jehličkovité" drobnější, po selekci sencha a kabusé. Vůně je svěží, jemně pražená s citrusovo-kakaovým nádechem, velmi intenzivní požitek.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 4 / 5

  Dochuť: 3,5 / 5

  Cena: 4 / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 3 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Příprava v gaiwanu 100ml, vynikající 4 nálevy, teplota okolo 75-80°C.
  Barva nálevu zářivě žlutá, drobný kal na dně misky. Vůně nálevu je spíše do citrusova, neuvěžitelně svěží a podmanivá kombinace, v pozadí jemně pražené nuance po kávovinách.
  Chuť je plná, výrazná, lehce svíravá, hořko-sladký intenzivní základ, stopy piniových ořechů a lískových mírně pražených jader. Nepatrný náznak umami, celku však dominují citrusové nuance.
  Dochuť Dochuť je dlouhá, sladká, pouhý náznak nahořklosti. Vynikající ořechovo-citrusový základ, cca po 20s uvolnění ořechu a citrusové tóny jdou čím dál více do popředí. Dlouhý aftertaste, zcela unikatní charakter, stabilní kukicha se zajimavým charakterem s pouze lehoučkou travinkou.
  Originalita skvělá, nevšední kukicha, stabilní, chutná, svěží, intenzivní! Cena přijatelná a praktičnost vcelku dobrá, jen je nutno hlídat louhování a teplotu vody, čištění po přípravě ok, spád v průběhu času není tak enormní, jako u ostatních japonců.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 155.00 Kč

  Prodejce: Obchodcajem.net