Bílý čaj

Bílé čaje - po sběru se čajové lístky nijak nezpracovávají. Nejdříve se nechají zavadnout, poté se suší na slunci. Bílý čaj se nepraží ani neoxiduje, a proto si uchovává jemné složení a jedinečnou chuť. Nakonec se čajové lístky třídí podle velikosti. Nejlepší jsou mladé, vrcholové, nerozvinuté lísty.

 • 2017 Gruzie white Ivani

 • Vložil Tomáš Klouda 18.1.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Ten pohled, když sbírá osmdesátiletá paní Ivanišvili vlastníma rukama mladé lístky ze svých šesti keřů, doplní je lístky divokých čajovníků rostoucích v okolních lesích a vyrobí z nich čaj - úchvatné, mocné, silné.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Suchý list voněl čerstvě dovezený po rybině, nyní po usazení voní příjemnou bylinnou složkou, nasládlá vůně plná přirozenosti a hebkosti. Vůně mi evokuje rozkvetlou břízu. Vzhled je nevšední, list je objemný, tenké neupravované lístky tvoří plátečky lehké jako podzimní vánek. Co do objemu - kam se hrabe shou mee. Barva listu je nazelenalá, světlá barva, místy nahnědlé, nebo našedlé listy. Od pohledu velmi svěží vzhled.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vícenálevová příprava:
  Gaiwan 250ml, 4-5g listu, voda filtrovaná přes britu, předehřev nádobí. Počet nálevů: 3. Teplota vody: 90°C. Doby louhování: 35s/60s/250s

  Nahřátý list: nasládlá vůně s mírnou nahořklostí ve spojení s bylinkami, bříza zastupuje dřeviny a bylinnou dominantní část zastupují neurčité sušené byliny, vegetální silná vůně.
  Vůně nálevu: jemná, dřevitá s bylinnými projevy, sušené byliny, výrazné tóny břízy, lehce nakyslá složka. Náznak rybinky.
  Barva nálevu: světlý průhledný nálev, žluťoučká barva, bez kalu, zlomků, či prachu.
  Chuť: kulatá, bez negativních hrubých prvků, ale velmi slabá, lehká. Postrádám pevný základ, ale projevy jsou sladké, bylinné s dřevitými tóny, nejvíce připomínají vysušené břízové dřevo, kdo zpracovával, tak jako kůra bříz. Lehounké bylinné projevy, bez určení. Nálev v ústech působí - jako soda, jako zásaditá látka, hebká a zklidňující.
  Dochuť: Krátká dochuť příjemného sladkého projevu, základ není nikterak silný, převažují opět dřeviny, břízové prvky, náznak rybinky. Bylinné tóny více do šířky, lze vnímat kapku jitrocelu a další byliny bez určení. Po polknutí uhlazuje žaludek, opět ten pocit zásaditého složení, přes relativně prázdný základ je toto působení příjemné.
  Degustační sada nešla použít, listy se do nádobky nevejdou. Po dlouhé době používám váhu na listy - list je lehký a nadýchaný, 4g tvoří slušnou hromádku, nelze odhadovat. List i přes to, že je nadýchaný, rychle nasákne vodou a brzy dává výsledky. Nejedná se o tahouna, nejedná se o balancovanou lahůdku, ale na obyčejné popíjení je dobrý. Postupem nálevů se chuť nemění, pouze bylinky jsou chutnější.

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list flekatý, po zalití hned pracuje, některé listy mají zelenou světlou barvu, jako při utržení, některé již zhnědly. Tužší list podlouhý, ale i široký, výrazné pilovité okraje listu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: PČD

  Prodejce: Sičaj.cz
  s