Černý čaj

Černé čaje - Černý čaj je čaj, který prochází nejdelší oxidací. Proces se skládá ze sběru, zavadání, poškození struktury listu, oxidace, sušení. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj.

 • 2016 Wu Long Hong Cha

 • Vložil Tomáš Klouda 8.9.2019, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  The tea releases a remarkable fruit and floral fragrance and soft fruit flavor which lingers in the mouth for hours and in cup for days! It is perfectly balanced both oolong with black tea's flavor. Oolong black tea was originally crafted as oolong but by the oxidation process it has been made into a black tea.
  Origin Feng Qing
  Tea Material Bush tea ( Tai Di Cha )
  Year 2016
  Season Spring
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list voní těžší dřevito-čokoládovou složkou hořko-sladkého základu. V celku jsou přítomny delší kroucené listy i menší "drátky". Velké množství prachu (poslední dávka z várky). Barva je černo-šedá, v celku svítí zlatavé tipsíky, které nejsou v naprosté defenzivě - podíl odhadem 25-35%.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 4 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: - / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 3,5 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 2 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2,5g listu, vroucí voda, 3 min louhování.
  Nahřátý list: hutný, těžší charakter, sladký charakter s lehce nakyslou ovocnou stopkou a nahořklým pozadím. Pestrá vonná složka - jako přezrálé exotické plody, kapka Li-či, čokoládka při delším napaření v pozadí.
  Vůně: Vůně je hořko-sladká, z vůně více vystupuje čokoláda, v pozadí ovocné nuance.
  Barva: červená, při delší louhování až do ruda. Značné množství prachu na dně misky.
  Chuť: plná hluboká chuť, kontrast hutné čokolády s ovocnými podtexty. Při napití je těžká čokoláda překvapivě bez svíravosti, vzadu na jazyku nahořklá složka, na středu a na špičce ovocné projevy, přezrálých exotických plodů. Temná hořká čokoláda, hřejivé ovocné překypující prvky.
  Dochuť: po polknutí se rozehraje pestřejší, ale ne méně hutná a plná dochuť. Překypující čokoláda, ovocné nuance, Li-či, broskve, tmavé blumy, lehká hruška. Vše vybalancované, více nahořklý, ale stabilní základ. Neokoukaná podoba čísnkého červeňáku, charakter tohoto čaje mě baví. Koncovka je čokoládová, kakaové nuance, jen lehký dotek ovoce. Velmi dlouhé doznívání. Značně hřejivé projevy po vypití, lehce povzbudivý efekt.
  //podobně, jako doporučoval Petr Sič přelévat prach z Keni jen přes sítko, vrucí vodou, praktikoval jsem i u tohoto čaje zmíněnou přípravu - svěží v lehký nálev vhodný i na léto. Prachový čaj není špatný, záleží jaký pochopitelně z čeho je a jaký má potenciál. Každopádně skvělé gesto prodejce, bylo volno na hmotnost v balíku a zbyteček várky mi nabalil, abych vyzkoušel i jiné čaje.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vylouhovaný list je tmavě červený až hnědý, malé zlomky listů, tužší plátky.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: 3.63 dolarů / 50g (zbytek várky - zdarma k objednávce!)

  Prodejce: https://www.yunnancraft.com/