Polozelený čaj

Polozelené čaje - skupina jíž charakterizuje tradiční způsob zpracování, zahrnující zavadání lístků na prudkém slunci a oxidace následovaná rolováním. Obecně stupeň oxidace dosahuje 8 % až 85 % (světlý/tmavý oolong). Chuť polozelených čajů se výrazně liší v závislosti na pěstování a způsobu zpracování, kdy se některé oolongy například praží, nebo archivují. Může být sladká a ovocná s medovou vůní, hutná s dřevitými a praženými tóny nebo osvěžující s květinovým aroma. Různé sorty oolongů se zpracovávají odlišným způsobem, ale tvar listů bývá v zásadě dvojí: buď jsou lístky volně zohýbané (dračí formy), nebo pevně svinuté do malých kuliček s koncem stonku. První způsob svinovaní je tradičnější.

 • 2016 Thai Jing Shuan Oolong Tea

 • Vložil Tomáš Klouda 22.7.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  POZOR, čaj bude skladem v průběhu jara 2018!
  Objednávky provedené do naskladnění čaje jsou předběžné a evidovány jako rezervace.
  Thai Jing Shuan Oolong Tea
  originální polozelený čaj ze severu Thajska a s poetickým názvem "Thajská princezna"

  původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
  hmotnost (netto): 50 g
  balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
  minimální trvanlivost do: 03.06.2019

  doporučená příprava:
  do malé (cca 200 ml) vyhřáté konvičky vložit cca 5-8 gramů čaje, přelít zchladlou vodou (cca 80°C), luhovat 30 až 50 sekund a slít, znovu zalít vroucí vodou a luhovat podle chuti a barvy nálevu (dobu luhování při opakovaném zalévání úměrně prodlužujeme, vždy cca o 15 až 30 s, průběžně kontrolujeme chuť), zhotovit lze 3 až 4 nálevy
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 2 / 5

  Dochuť: 2 / 5

  Cena: 2,5 / 5

  Originalita: 2,5 / 5

  Praktičnost: 3,5 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Chuť se mi zdá být jemná, ale trochu zadlá, omezená, přisuzoval bych to staršímu sběru, měkteré polozelené drží, jiné mají stejný spád, jako zelené čaje a tento je velmi světlý. Základová chuť květinová, lehké ovoce, mírná kořeněná složka dodávající jiskru ovoci a květinám. Tělo je slabší co do výraznosti. Dochuť středně dlouhá až dlouhá, příjemné rozšíření květových prvků, sladko-nahořklé projevy. Pří vícenálevu je pestrost a síla dochutě slabší. Cena v poměru s výkonem se mi zdá vyšší, nemám ten pocit, kdy kývnu hlavou a řeknu si, že to má přesně svou hodnotu. Originílní čaj taktéž příliš není, v řadě světlých oolongů jsou zde určitá specifika květových prvků, lehká kořeněnost, ale nic, co by se nedalo najít v jiném světlém oolongu, mírnější výraznost to jen přiživuje. Praktičnost - čaj nelze zkazit, ani jedním dlouhým nálevem, tento vzhledem k menší síle doporučuji, vystupují v čaji peckovice, podtext je nahořklejší, ale celkově stojí požitek o něco výše. Zchladlý nálev lepší není, spíše zapadají různé meziprvky. Nálev je osvěžující a v létě příjemně ochladí, je spíše uklidňující. Při opravdu silných nálevech je decentní květinovost překryta výraznější štiplavou složkou po papáje (pepřové kuličky uvnitř).
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 169,-/50g

  Prodejce: Nepustil Tea