Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe). • 2014 Yunnan Sourcing Man Tang Hong 3 Ripe Pu-erh tea cake

 • Vložil Tomáš Klouda 3.11.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  Man Tang Hong series returns! In the tradition of Man Tang Hong #2, Gong Ting and Te Ji we bring you #3. This is from the same Lincang material and fermentation style as our previous releases, but this time it's entirely Grade 3 ripe leaf material from a 2012 fermentation batch. The tea is thick and creamy, filling the mouth and throat with a soothing taste and feeling. Camphor aroma with hints of raw pu-erh attest to it's relatively light fermentation style. Cha Qi is strong for a ripe pu-erh!
  357 grams per cake, 7 cakes per bamboo leaf tong
  This tea has been tested in a certified laboratory and has passed the MRL limits for pesticide residues as established by the EU Food and Safety commission. For more information about MRL testing and the EU Food and Safety commission
  http://yunnansourcing.com/en/content/20-eu-compliance
  caje
  caje
  caje
  nadobi    Koláč je lisován poměrně mírně, buď velmi citlivý strojní press, nebo tradiční na kamenech. Suchý list je tmavý, blend tipsů a větších listů. Barva je tmavá, černo-šedo-zlatavá. Vůně je dřevitá s nuancemi ořechů.
  caje
  caje
  caje
  Chuť: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Dochuť: 2,5 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ)

  Cena: 3 / 5 (5 = NEJLEPŠÍ POMĚR CENA VÝKON)

  Originalita: 2 / 5 (5 = UNIKÁTNÍ ČAJ, 1 = ŘADOVKA, OKOUKANÝ)

  Praktičnost: 2,5 / 5 (5 = BEZSTAROSTNÝ ČAJ, 1 = NEPRAKTICKÝ, NÁROČNÝ)

  caje
  caje
  caje
  nadobi     Osobní popisek: Degustační sada 100ml, 2g listu, vroucí voda, 3 minuty louhování.
  Nahřátý list: poměrně znatelné složky Dui wei na počátku předehřevu, při delším napaření jde vůně do dřevin a para ořechů.
  Vůně: dřevito-ořechová se znatelnou oxidační stopou.
  Barva: velmi tmavý, téměř neprůhledný, rudý nálev. Poměrně málo zlomků na dně misky.
  Chuť: plná, nasládlá, stopově vzadu na jazyku nahořklá. Podstatně silnější základ, než jk se zdálo z dosavadních projevů. Silně dřevitý základ s kafrem a hutnou "olejnatou" složkou po para oříšcích (proto i zakoupeny ve skořápce - čerstvé para). Hutný a stabilní základ, ale poněkud omezené spektrum. Základ není hrubý, ale podstata je těžká, hutná, velmi silná. Není to shu pro každého, dovedu si představit, že tímto charakterem by leckteré pijáky odradil. Ale zlý NENÍ.
  Dochuť: po polknutí prostupuje vzadu na jazyku nahořklá stopka spolu s dřevinami, po stěnách úst hraje kafr, na přední části jazyka ořechy a podtext tvoří hrubší dřeviny, trochu mi připomínají drážní pražce spolu s kafrem - to efokuje lehce dehtovité složky, dřevo, které věkem pracuje. Po chvilce se hořkost i kafr zmírňuje a dává prostor i ořechům, samotný závěr není nijak krémový, ale přetrvávají dřevito-ořechové tóny - dlouhá dochuť. Mírně zahřívající účinek a poměrně výrazné nabuzení, dávka energie.
  //v této cenové kategorii je to jistota základu, dobrý nižší střed/vyšší základ, hodně nálevů, poměrně vydatné i když ne nijak oslnivé prvky.
  caje
  caje
  caje
  Vylouhovaný list hnědo-černý, drobný měkký list různých tříd - blend.
  caje
  caje
  caje
  nadobi     Cena: $14 / 357g

  Prodejce: Yunnan Sourcing