Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe).2014 Menghai Xiao Gong Bing 100g koláčky


Vložil Tomáš Klouda 9.8.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Very successful product from Menghai tea factory which was sold out within few months and we couldn't get a new batch until now. The label says 2014 as the last time but we are pretty sure the tea not the same. We still have one piece left from the previous batch for comparing. We believe the Menghai tea company just play along with the market demand and supply the "same" product.
Origin Meng Hai
Tea Material Big tree ( Da Shu )
Year 2014 ( 2016 )
Season Mix - Spring / Autumn
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Koláček je lisovaný jemně, jde bez problémů oddělit rukou - protože list je sakaný, drobný, velikostně v třídě broken. Povrch koláčku je hladký, drobné zlomky zarovnají plochu. Barva převážně tmavá, černo-hnědá, místy oranžové větvičky, ojediněle zlatavé kousky tipsů. Vůně usedlá, vlhčí, zemitá. Vůně nahřátého listu je těžká, zemito-dřevitá s lehkým nádechem jehličí. První nálev hnědavé, světlejší barvy, chuť sladká, evokuje listnaté dřeviny - jako starší trámy, lehký krém v pozadí. Dochuť krátká, dřevitá. Od druhého nálevu okamžité slévání, drobný list již dává okamžitě silné tmavě rudé nálevy. Lehce svíravý počátek, je zde cítit stará skříň / kostelní lavice, vlhčí dřeviny, nasládlá základna, zetlelé borové jehličí, náznak kafru. Těžší "zemitější", "vlhčí" projevy. Zchladlé nálevy jsou krémovější, hladší, pitelnější. Třetí a čtvrtý nálev nejlepší, nejkrémovější pozadí, počáteční agresivita vyprchala. Celkem 7 nálevů v 150ml yixingu. Elementární kousek, ale velmi pitelný, lze pít i večer a hezky sedne do žaludku, vím, že to spousta lidí vyhledává, tu pravou zemitou bombu :-)
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
USD 21.50 / 5ks 100g koláč (500g)

https://www.yunnancraft.com/