Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe).2013 Yunnan Sourcing Yi Dian Hong Ripe


Vložil Tomáš Klouda 6.8.2020, autor Tomáš Klouda


caje
caje
caje
caje
caje
caje
100 gram mini cake or tong purchase available!
Our fifth year in production "Yi Dian Hong" aka Little Red is a great choice for a high quality but affordable ripe pu-erh tea from Menghai!
This year's Little Red is made entirely from Nan Nuo mountain ripened tea from spring 2012. Fermentation process was done in the autumn of 2012 in Menghai town!
Nice balanced taste! Sweet, pungent and slight bitterness all rolled into one tea. Light-Medium fermentation gives this a subtle cha qi and mouth-watering effect making this a good bet for long-term aging!
100 grams per cake (7 cakes per bamboo leaf tong)
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Koláč je zalisovaný velmi pevně - strojové lisování. Vůně je dřevitá se zemitým podtextem. Listy černo-zlatavé, tipsy okolo 30-35% obsahu.
Barva nálevu zpočátku tmavě hnědá s oranžovým nádechem, později hnědo-rudá. Na dně misky drobné zlomky. Vůně je zemito-dřevitá s lehkým krémem v pozadí.
Chuť primárně sladká, lehký, příjemný nálev s tóny likéru, jako oříškový likér - velmi znatelné složky lískového ořechu. Dřevité nuance v pozadí evokují listnaté dřeviny, lehce cedr a vlhké tvrdé slupky ořechů z lísky.
Dochuť sládnoucí, naprosto hladká - připomíná mi kávěnky arabica, jak sladším základem, tak kompozicí, lískový oříšek, stopy likéru, kakaovo-kávové problesky. Dokonalé kávěnky! Silnější nálevy jdou více do temných, těžších prvků, více dřevin a více nahořklé pozadí se zemitostí, která se v jemnějších nálevech prakticky neprojevuje - menší euforie z hladkého sladkého nálevu. Nicméně i silnější nálevy mají své kouzlo, základ jde do kafru s takovým specifickým dřevitým podtextem, jako čerstvě naštípné lískové dřevo, kávovitý základ s kafrem, je to na jiné chvilky, záměrně bych si jej takto připravil v zimě, ale nyní v květnu, kdy jej popisuji mám radši sladší popisované lehčí nálevy - tzn počáteční 2 nálevy louovány kolem minutky (pevnější lisování) a další s okamžitým sléváním.
Vylouhovaný list je drobný, mladé hezké listy, hezké tipsy, poměrně měkký tmavý (hnědo-černý) list. Poměrně velká výdrž, připraveno přes 9 nálevů ve shibu 80ml s 2,5g listu.
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
caje
Cena: $5.00 / 100g

Prodejce: Yunnan Sourcing