Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe).


 • 2010 Menghai Da Yi Jia Ji Tuo Raw Pu-erh

 • Vložil Tomáš Klouda 31.12.2019, autor Tomáš Klouda


  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Info od prodejce:
  5 tuos at 100 grams each
  This is the 2nd year since 2005 that Da Yi has released a 100 gram tuo, and the 2nd release of the "Jia Ji" (lit. Premium Grade) tuo since 2003! A high quality blend with that characteristic heavy Menghai are qi! Good mouth-feel and huigan this is a great choice for aging.
  Net Weight: 500 grams per bag (5 tuos at 100 grams each)
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Osobní poznámky: poměrně pevně lisované tuo, vzhledově se na první pohled příliš neodlišuje např od produkce Xiaguanu, list je však poměrně velký, světlejší barvy a kouřovost není zdaleka taková. Když nevím, jaký sheng si dám, padne volba na menghai - nenucený, ani ne hrubý, ani ne nijak složitý, jednoduchý, jasně definovaný, příjemný s výraznou texturou i dochutí. Žádné sofistikovanější tóny jsem zde nenašel, lze hledat lehký tabáček, minimální kouřovost, pozůstatky vegetálních prvků a nasládlý plný charakter po ovoci - nejčastěji meruňka, nebo broskev.
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  caje
  Cena: 2,45 dolarů/ 1 tuo 100g

  Prodejce: Yunnan Sourcing