Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe).

 • 2009 Lan Ting Chun TF Yongde Qiao Mu Wang Raw Puerh Cake 357g

 • Vložil Tomáš Klouda 18.9.2016, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Lan Ting Chun Tea Factory made this product especially for two Kunming tea sellers. Select much more better materials than conventional products. 2009 spring Yongde high mountains wild arbor tea,using traditional processing techniques -“sha-qing”(kill-green) in wok and sun-dried.Carefully produced this medium to tight pressed cake- perfect for long term storage!
  Powerfull, thick, smooth and clean with floral sweet aftertaste and huigan fast!
  Manufacturer :Lan Ting Chun TF
  Production date : 3/3/2009
  Harvest Area: blend of Yong De mountains spring material, Lincang county
  Weight : 357g per cake, 7 cakes in bamboo tong
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi    Suchý list tmavší, hnědo-šedé barvy, velký podíl stříbřitých (místy již nazlátlých) tipsů. Vůně listu je poměrně usedlá, ovocno-tabákovitá. Koláč je lisovaný středně, místy pevnější úseky v koláči, chce to již zručnost při porcování, aby se zbytečně nepoškodila celistvost listů.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Příprava v testru
  Taster 100ml, 1,5g listu, 3min louhování, 95°C horká voda.
  Nahřátý list: zpočátku značně tabáková, později při delším napaření listu krásné nasládlé prvky ovoce, kořeněný podtext, evokuje zralé ovoce, (bluma, meruňka) s mírným bylinným podtextem.
  Vůně nálevu: lehounce tabáková s tóny ovoce.
  Barva nálevu: tmavě žlutá, téměř bez kalu a prachu.
  Chuť: plná chuť s lehkou tabákovou složkou, zcela nepatrná svíravost v závěru chutě, již téměř zcela bez travnatosti, hladký kulatý základ. Lahodná složka meruňkových chutí, mírné působení lučního medu v pozadí. Jemný základ, chutný nerušený průběh chutě samotné. Nepatrná kořeněná složka, která neruší základ, celek ale není příliš pestrý, jednotlivé tóny jsou výrazné a moc pitelné.
  Dochuť: zjemnění, lehká tabáková složka, zde již téměř neznatelná, velmi výrazné ovocné prvky s taktéž výraznějším lučním medem v pozadí. Dominuje sladký základ s mírnou nahořklou složkou. Doznívání dlouhé, silně přes 20min. Ovocné tóny evokují meruňku, blumu a lehce papáju - výraznější kořeněné podtexty.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Vícenálevová příprava:
  250ml yixing konvička, 10g listu, voda filtrovaná v Britě, předehřev nádobí.

  0.oplachovací nálev
  10 nálevů, doby louhování 40/25/30/35/50/70/100/140/220/350+s
  Základní charakter je středně silný, ani svíravá, ani zapadlá chuť, výrazné a spíše lehčí, ovocno-medové prvky a decentní tabákovitou složkou. Toto beru jako každodenní popíjecí standard. 7let od sběru a čaj je příjemný, žádná travnatost, žádné hrubé prvky, vyvážený puer. Doba louhování se změní pokud připravujeme více volného listu, pokud nepřipravujeme kus zalisovaného listu, pak volíme okamžité slévání od druhého nálevu.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list krásný pevný, mnoho tipsů a vícelistých nepoškozených celků. Barva světle zelená.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi     Cena: $12,5 /357g

  Prodejce: Chawangshop