Pu-erh

Pu-erh - označení pro tmavý čaj (hei cha, chej čcha) pěstovaný v čínské provincii Jün-nan. Pchu-er se vyrábí, až na pár výjimek, z jednoho druhu čajového keře, ta-jie, v doslovném překladu název znamená "velký list" a zpracovává se užitím dodatečné oxidace čaje. Rozdělujeme jej na dva druhy - zelený (sheng, raw) a tmavý (shu, ripe).

 • 2009 Douji Red Shang Dou Pu-erh tea mini brick 75g

 • Vložil Tomáš Klouda 2.9.2018, autor Tomáš Klouda


  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Info od prodejce:
  Blended Bu Lang and Lancang area Qiao Mu tea leaves!
  "Red Shang Dou" (???) is a blend of premium early spring2009 tea leaves from Bu Lang mountains (southern Menghai county) andLancang county (Mangjing). These premium blendes far surpass any Da Yiproduction in terms of raw material quality and long-term agingpossibilities. The tea brews up a bright golden-yellow tea soup with amix of floral and vegetal aromas. The mouth-feel is cooling andlubricating!
  Yi Wu Zheng Shan tea company was originally a producer of premium Yi Wu mountain teas but has in recent years created single-estate and blended recipe cakes from Yi Wu, Youle, Bu Lang, Ban Zhang, Nan Nuo, Menghai, Lancang and Jingmai. All cakes are carefully stone-pressed to allow for optimum aging!
  Yunnan Sourcing is proud to offer these premium teas for affordable prices... If you bought from other vendors at higher prices its not too late to stock up on Douji teas at lower prices!
  Date: 2009 (901)
  Net Weight: 75 grams
  Ingredients: Early Spring 2009 Menghai and Lancang Mountain wild arbor tea!
  Produced by Douji Yi Wu Zheng Shan Tea Company
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cihlička velmi pevně lisována, s největší pravděpodobností strojově. Na povrchu je vylisován hezký znak, porcování není zrovna praktické ani bezpečné, nutno postupovat s notnou dávkou opatrnosti vzhledem k pevnosti cihličky. Vůně listu lehčí, ušlechtile dřevitá s decentní specifickou lehce kořeněnou složkou - mahagon. List na povrchu cihličky úhledný, celistvé středně velké listy tmavší barvy, šedo-hnědé odstíny s poměrně bohatým podílem stříbřitých tipsů, tipsy drobné.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Chuť: 3,5 / 5

  Dochuť: 3 / 5

  Cena: 3,5 / 5

  Originalita: 4 / 5

  Praktičnost: 2 / 5

  nadobi
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Osobní popisek: Úhledný čaj, vhodný jako dar a nespálí se při koupi ani žádný začátečník, příjemné chuťové prvky a nenáročnost jsou výrazným plusem. Čaj se posunul podstatně jinam od doby kdy jsem ho kupoval čerstvý, dříve v něm převažovala travnatost/bylinnost, později jsou cítit tóny nezralých meruněk, nyní jsou tóny mnohem zajímavější a pestřejší, rybízovo-angreštové se smetanovým pozadím. Dochuť je komplexní, ale s menší dobou působení. Výdrž je taktéž lehce menší, než u jiných kusů, poměrně rychlý spád po pátém nálevu. Jednoznačně doporučuji přípravu v yixingu vyhrazenému pro jemnější shengy na vícenálev, přičemž je takřka nutnost dodržet předehřev nádobí, napaření listu a nultý oplachovací nálev. Design balení i hezký vzhled cihličky a listu. Tento konkrétní kousek vybočuje z řady okoukaných produkcí v chuťovém ohledu, je mnohem hladší v celkové chuti a tóny nejsou všední. Od doby zakoupení jsem registroval zdražení (nejen) u této značky, osobně mám z chuťového i cenového hlediska radši plnější Xiaguany, ale tento je tutovkou pro chuťové buňky většiny, pro chvilky uvolnění a hlubšího chuťového požitku.
  Praktičnost horší vzhledem k náročnému porcování - stroj. lisování.
  Originalita - velmi hezké balení, hezký list v obsahu.
  Cena skvělá.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Mokrý list hezkého vzhledu, drobné lístky, lehce nadprůměrný podíl stonků, titěrné tipsíky. Jako velké mínus musím připočíst drobky jalisované mezi krásné listy, pokud zajedu nožem při porcování do středu cihličky, mám takřka vždy v nálevu mnoho mnoho prachu a drobných částeček - při oddělení jednoho kusu pro přípravu jediným tahem nože eliminujeme možnost vzniku částeček při porcování - drobky jsou tedy zalisované v cihle. Listy tmavší zelené barvy, převažují nepoškozené jednolisty, místy dvojlisty a malé tipsy.
  nadobi
  nadobi
  nadobi
  Cena: 3,33 dolarů/75g cihlička

  Prodejce: YS

  Za shlédnutí stojí i tato recenze:
  http://www.mitch.tode.cz/2012/05/2009-douji-red-shang-dou-xiao-zhuan-cha.html